פשיטת רגל

פשיטת רגל

ההתמחות שלנו:
  • דיני משפחה
  • אפוטרופסות
  • צוואות וירושות
  • ייצוג חייבים וזוכים בהוצאה לפועל
  • ליווי וייצוג חייבים בהליכי פשיטת רגל

פשיטת רגל

הליך פשיטת הרגל הינו הליך אשר נובע מכח פקודת פשיטת הרגל.

פשיטת רגל הינו הליך סוציאלי שיקומי במסגרתו מאפשרים לחייבים להתחיל את חייהם מחדש.

כאמור, הליך פשיטת רגל הינו הליך שיקומי במסגרתו מעניקים לחייבים הזדמנות נוספת נקייה מכל חוב (למעט חובות בודדים עליהם יורחב בהמשך).

להליך פשיטת רגל שתי מטרות עיקריות. הראשונה, כינוס נכסי החייב תפיסתם, מימושם וחלוקתם באופן שוויוני ויעיל לנושי החייב. השניה, מחיקת חובות החייב ומתן אפשרות לחייב להתחיל מנקודת אפס באמצעות פסיקת הפטר מן החובות.

פושט הרגל שנהג בתום-לב הן ביצירת החובות והן במסגרת הליכי פשיטת הרגל תינתן לו הזדמנות לפתוח דף חדש.

על מנת לאפשר את הליך פשיטת רגל בדרך נאותה ולאפשר לחייב לנהל את ההליך כשורה, בעת מתן צו הכינוס בית המשפט המחוזי בו מתנהל התיק נותן החלטה המקלות על החייב.

ביטול הגבלת רשיון נהיגה של החייב, ביטול עיקול חשבון בנק עליו הוטל עיקול בלשכת ההוצאה לפועל או אישור לחייב לפתוח חשבון בנק חדש וזאת במטרה לשקם את החייב ולאפשר לו להתנהל כשורה.

במסגרת הליכי פשיטת רגל על החייב ישנן מספר משימות, הראשונה בהן, תשלום צו התשלומים שנקבע במסגרת צו הכינוס.

השנייה, הינה הגשת דוחות דו-חודשיים אשר מספקים למנהל המיוחד אשר יתמנה לאחר מכן כנאמן להיחשף לאורח החיים של החייב בהליך אשר אמור לבצעו בתום לב.

החל משנת 2014 החלה רפורמה בהליכי פשיטת רגל במסגרתה פרופסור דוד האן בתפקידו דאז, ככונס הנכסים הרשמי, הנהיג, לפיה, חייב הניגש להליכי פשיטת רגל ידע החל מהגשת הבקשה ועד תום ההליך, היכן מצוי התיק בעניינו, מתי מתחיל ומהו מועד הסיום הצפוי לו בהליך.

כיום מסגרת הזמן מיום הגשת הבקשה ועד סיום ההליך מתבצעת כדלהלן:

  • ציר זמן אשר מפרט את הליך פשיטת רגל החל מהגשת הבקשה לפשיטת רגל ועד ההפטרמשרדינו לאחר עריכת הבקשה על כל צרופותיה מגיש את הבקשה אצל כונס הנכסים הרשמי ובית המשפט
  • המתנה של כשלושה חודשים (לעיתים פחות ולעיתים יותר) למתן צו כינוס
  • קבלת צו כינוס = עיכוב הליכים, ביטול עיקול והגבלה, מתן צו תשלומים, קביעת מועד לדיון בתכנית פרעון למועד של כ-8 חודשים מיום מתן צו הכינוס (הערכה של 18 חודשים לעיתים נקבע מאוחר יותר בשל לחץ בבתי משפט).
  • בתקופת עיכוב ההליכים, הגשת דוחות דו חודשיים ועמידה בצו התשלומים, התייצבות לחקירה אצל מנהל המיוחד וניהול ההליך בתום לב
  • מתן הפטר

משרדינו מתמחה בהליכי חדלות פרעון ומתעסק בו כתחום התמחות לכל דבר ועניין.

להבדיל ממשרדים שונים, הליכי פשיטת רגל הינו תחום ראשי במשרדינו ואינו מהווה כהליך נוסף שמבוצע על הדרך.

במסגרת ההיכרות המשרד עם הליכי פשטת רגל, משרדינו פועל ואף מצליח לנהל לחייבים את ההליך ואף באמתחתנו פסקי דין ייחודיים במסגרתם המשרד הצליח על אף הקושי להציל ללקוחותינו את דירת מגוריהם בהליך.

משרדינו מתמחה בנוסף בתחום הוצאה לפועל המהווה לרגל השנייה בחדלות פרעון והמשיק לפשיטת רגל .

בידי המשרד יש את מלוא המידע הרלוונטי כדי להוביל את לקוחותיו החייבים להליך הנכון תוך כדי ביטול ההליכים שננקטו עליהם במסגרת הליכי ההוצאה לפועל.

משרדינו ממוקם בראשון לציון ונשמח לארח אותך לפגישת ייעוץ במסגרתה נבחן יחדיו את התיק שלך ונמצא את הפתרון המשפטי האידאלי ביותר עבורך.

לפגישת ייעוץ ניתן ליצור קשר עם המשרד בטלפון 072-2516162 או להשאיר פרטים ונציגינו ישוב אלייך בהקדם.

צור קשר עם משרדינו ונשוב אלייך בהקדם

או התקשר עכשיו